Vanwege corona maken we gebruik van de mogelijkheden die er op dit moment zijn en organiseren we op tamelijk korte termijn een Landelijke OntmoetingsDag (L.O.D.). Het gaat dit keer om 1 dag, in tegenstelling tot vorig jaar. De ALV zal digitaal en schriftelijk plaatsvinden los van de landelijke ontmoetingsdag. Dit vanwege de benodigde voorbereidingstijd en de geldende richtlijnen voor het tijdig inlichten van de leden.
Deze feestelijke L.O.D. is in de eerste plaats bedoeld voor onze leden. Voorts nodigen wij ook donateurs uit om aan te schuiven. Overige geïnteresseerden kunnen er bij uitzondering bij als het aantal aanmeldingen uit leden en donateurs het toelaat met het oog op de zaalruimte.
Zaterdag 7 mei genieten we van ontmoeting, een maaltijd en stof tot nadenken. Met onze gastsprekers zoomen we in op uitsluiting als ontstaansfactor bij psychose en kijken we wat er gebeurt als we niet medisch naar psychosen kijken; hoe kunnen andere culturen ons helpen om een psychose anders te zien?
HET PROGRAMMA:
11.30 Ontvangst met koffie of thee
12.00 Start programma. Welkom en mededelingen.
12.15 Spreker: Jean-Paul Selten, hoogleraar Sociale Uitsluiting en Psychische Stoornissen aan de Universiteit Maastricht en psychiater bij FACT-team Leiden-Oost. Velen onder ons hebben ooit gevoeld buitengesloten te worden. Deze lezing zal gaan over sociale uitsluiting als oorzaak van psychosegevoeligheid. Bepaalde groepen blijken een verhoogd risico te hebben, o.a. migranten uit ontwikkelingslanden, mensen met een laag IQ, personen met autisme, slechthorenden, homoseksuelen en transgenders. Jean-Paul Selten vertelt hoe we dat weten en legt uit hoe sociale uitsluiting het functioneren van het brein verstoort.
13.00 Lunchbuffet
14.00 Vervolg programma. Uitwisseling tussen leden en bestuur: ruimte voor het laatste nieuws op verenigingsgebied, vragen en inbreng van de leden aan het bestuur.
14.30 Spreker: Dr. Hans Rohlof, psychiater, psychotherapeut en onderzoeker. Van 1999-2015 was hij als hoofd Polikliniek en Dagkliniek Vluchtelingen verbonden aan Centrum ‘45 te Oegstgeest. Hier deed hij veel ervaring op met de behandeling van vluchtelingen met o.a. oorlogstrauma’s, waaronder ook psychosen, en met mensen van verschillende culturen. Andere culturen vragen soms een andere benadering dan in Nederland gebruikelijk is. Zo wordt er in bepaalde landen anders aangekeken tegen psychosen. Hans Rohlof schreef vele boeken over diagnostiek bij vluchtelingen. Bij recente bijeenkomsten van Anoiksis blijkt dat de oorlog in Oekraïne velen van ons bezighoudt. Diverse leden voelen zich bang en bezorgd. Kun je nagaan hoe het voor de mensen in Oekraïne is. Kortom: we zitten met ons onderwerp midden in de actualiteit.
15.15 pauze met koffie/thee en kleine lekkernij
15.30/15.35 Neem plaats, dan vormen we van daaruit groepjes en delen met elkaar: wat houdt je bezig aan het eind van deze dag? Met welk gevoel en welke gedachten ga je straks naar huis? Wat heeft je geraakt? Wat neem je je eventueel voor en hoe zou je dat kunnen doen? We leven en denken met elkaar mee en genieten nog even van de onderlinge ontmoeting.
16.00 einde met drankje
AANMELDEN: is niet meer mogelijk. Vol=vol. Uitverkocht. Wegens enorme belangstelling is aanmelden helaas niet meer mogelijk nu de sluitingsdatum voor aanmelden gepasseerd is.
ROUTE:
Plein 7 ligt te midden van winkels tegenover het historische Stadsmuseum en aan de voet van de Petruskerk. Kerkplein 7, 3441 BG, Woerden en www.plein7woerden.nl
Openbaar vervoer:
Neem de trein naar station Woerden en verlaat het station aan de centrumkant. Vanaf hier loop je er in 10 tot 15 min. naar toe. Volg daarbij de toeristische bordjes (zwarte wegwijzers met gouden randen) richting Centrum en Stadsmuseum. Plein 7 ligt vlakbij het Stadsmuseum. Vraag eventueel de weg naar dit museum of naar de grote kerk (Petruskerk) op het plein. Plein 7 is een wit pand. De vroegere naam ´Concordia´ lees je als je richting het dak kijkt, ´Grand Cafe Plein 7´ staat op de luifels. Neem niet de ingang van het café-restaurant, maar rechts daarvan. We verblijven vandaag in de Grand Salon op de begane grond. Een sfeervolle royale ruimte met een eigen entree.
Graag meelopen met een Anoiksislid? Van 11.00 tot 11.10 uur wacht Bram je op aan de centrumzijde van het station, als het goed is herkenbaar aan een hardloophesje.
Auto:
Vlakbij Plein 7 bevindt zich de overdekte parkeergarage ´Castellum´, Meulmansweg 8 te Woerden. Betaald parkeren in de omliggende straten is vele malen duurder. In de parkeergarage neem je de voetgangersuitgang “Kerkplein” en steekt het plein vervolgens schuin over richting de Petruskerk. Je houdt de kerk aan je linkerhand; je ziet aan de rechterkant het witte pand van Plein 7. Neem niet de ingang van het café-restaurant, maar die van de Grand Salon op de begane grond.